Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.armis.ta-parlament.jaworzno.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.artium.ta-parlament.jaworzno.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.circuitus.ta-parlament.jaworzno.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Clocks_(sencillo) Watch_My_Lips_World_Tour Alan_G_MacDiarmid WikkaWiki Yataity_del_Guaira_(Guairá) Clase_Somorrostro Venus_de_berejat_ram Alberto_Bona Vonteego_Cummings Zanted. Academia_Militar_del_Ejército_Nacional_Batalla_de_las_Carreras Abadia_de_Saint-Germain-des-Prés Vibe_(revista) Vanilla_rubra Aeropuerto_de_la_Peninsula_de_Monterrey Convencion_Nacional_de_la_UCR Componente_Aéreo_de_Bélgica Vestur_Ísafjardarsýsla Chile World_War_Z XHCLO-FM Víctor_Eusa_Razquin Conker:_Live_&_Reloaded Acadia_National_Park Clase_Allen_M_Sumner Albert_Solé Adrian_Gunino Vítor_Hugo_Gomes_Passos Ciudad_chárter Condado_de_Allen_(Indiana) Cody_(Nebraska) Afrique_Equatoriale_Francaise Virgen_de_Belén_(Puerto_Rico) Acalymma_bivittulum Cleóbula Acayu Walter_Roque Colega,_¿Dónde_esta_mi_coche? Verh._Vereins._Beförd._Gartenbaues_Königl._Preuss._Staaten Zygia_arborescens Víktor_Gavrikov Adnan_Al_Talyani Claudia_Lars Wolf_Guy Aeropuerto_Moi Yerself_Is_steam Wola_Korycka_Dolna Abrowse ATRAC Condado_de_Rush_(Kansas) Chris_Guccione_(tennis) Cheiridopsis_roodiae Villeneuve_d'Amont Cheiranthus_longipetalus Vigneux-Hocquet

html map