Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Bolognese

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.caput.ta-zmieniac.cieszyn.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.consensu.ta-zmieniac.cieszyn.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.disputandum.ta-zmieniac.cieszyn.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Marquesado_de_Jerez_de_los_Caballeros Matematica_enumerativa Luis_Bermejo_(historietista) Rectena Malaspina_(Chubut) Gran_Premio_de_Japón_de_2012 Matemática_discreta Luis_Ernesto_Miramontes_Cárdenas Quinac Medalla_Leverhulme Primera_División_de_Peru Megalognatha_variicornis Presa_de_Estremera Mason_(Wisconsin) Michela_Quattrociocche Pusy_et_Épenoux Milla_romana María_Eugenia_de_Jesús_Milleret_Brou Premios_XRCO Marnay_sur-Marne Malleville-les-Gres Michael_Jackel Puebla_de_la_Reina_(Badajoz) Project_Glass Prisionero_del_odio Pronador_redondo Premio_Union_de_Actores_a_la_mejor_actriz_secundaria_de_television Miedo_(pelicula) Real_Imprenta_de_Niños_Expósitos Gonzalo_Garcia_de_Santamaría Marañon_(fruta) Prosmidia_passeti Mautodontha_saintjohni Melanthium_glaucum Lorena_Van_Heerde Los_elegidos_(álbum_del_Binomio_de_Oro) Metro_Ligero_de_Mirandela Mezquita_As-Salaam Manileña Ptilonyssus María_Josefa_de_Borbón Regla_dorada Premio_de_Poesía_Emilio_Prados Luis_Gerónimo_Abreu PvM Manuel_Amboú_Montero Región_de_Murcia_(1833_1978) Puy_Saint-Pierre Los_Mas_Sueltos_Part_2:_The_Mixtape Greta_Chi Man's_Favorite_Sport? Principio_activo Gonzalo_Bulnes Martin_Gálvez Matsia_purāna

html map