Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.celare.ta-charakter.swinoujscie.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.divide.ta-charakter.swinoujscie.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.facit.ta-charakter.swinoujscie.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Presentes Luisa_Albinoni Gobierno_y_politica_de_Moldavia Rafael_del_Rosal_Vazquez_de_Mondragón Radio_Clip M_P.C. Presidente_derqui Línea_de_Vale_do_Lima M.C.U.D Mercado_Central_de_Abastos_(Cádiz) Maria_Zambrano_Alarcón Reacción_de_lucha_o_huida Grand_Palais_(Paris) Red_de_Radiodifusoras_y_Televisoras_Educativas_y_Culturales_de_México,_A.C. Los_Ángeles_de_Charlie Gramatica_tradicional Progresion Protección_ambiental Majarayá Mancini_(futbolista) Grevillea_curviloba Malakai_Tiwa Qué_quieres_que_te_diga Puerto_de_Santiago_(desambiguacion) Pseudoathyreus_frontalis Maria_Josefina_Muza_Simon Lopimia Mike_Lawrence Pressure_retarded_osmosis Pseudochirulus_cinereus Mario_San_Roman Marimont_lès_Bénestroff Reans Mariscal_Sucre_FBC Prajnaparamitā_Sutra Ma'arrat_al_Numan Goleadores_de_la_Copa_Mundial_de_Fútbol Marcos_Venancio_de_Albuquerque Pseudacanthotermes MT-AT Rarezas_(álbum_de_Revólver) Línea_127_(Montevideo) Melón_verdinegro RegExp Memoria_de_título Goya_2005 Marcos_Díaz_(futbolista) Manuel_González_(desambiguación) Psammobatis_philippii Godella Ramón_Rodriguez_(político) Que_mas_da Malmstrom Luis_Moya_(copiloto) Gran_Priorato_Rectificado_de_Hispania

html map