Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.hominem.do-popularny.zagan.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.iussit.do-popularny.zagan.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.notandum.do-popularny.zagan.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Anaprof_1993 Andres_Perea Artatza-Axkoeta Idioma_Aleman Misión_Giotto HRE Mitsuo_Matayoshi Arzobispado_de_Lima Guillaume_Francois_Antoine_l'Hôpital Audrey_Kawasaki Artemps Avispa_de_la_madera Angelo_Henriquez Aristida_guineensis Híjar_(Granada) Antonio_Garcia_Canovas And_The_Circus_Leaves_Town Atysa_grandis Morfología_(geología) Idaville_(Oregón) Hoðr Motier HD_129903 Harry_Miller Anfiteatro_de_El_Djem Arteria_pulmonar_derecha Mordellistena_purpureonigrans Anorbe Monasterio_de_sant_salvador_de_breda Mision_de_San_Ignacio_de_Kadakaamán Anarhichadidae Hospital_italiano_de_buenos_aires Hombre_de_bodo Guillermo_Prieto Asociación_Francisco_de_Vitoria Harrisia_portoricensis Haworthia_retusa_var._magnifica Apoplanesia_paniculata Avenida_Hipolito_Yrigoyen_(desambiguacion) Hermandad_de_Las_Viñas_de_Jerez_de_la_Frontera Houshang_Moradi-Kermani Anfetaminico Muhammad_ibn_Mūsa_al-Ḵwārizmi Aulacoderus_krekichi Guillermo_Nino_de_Guzman Hypoestes Holly Anna_Banti Habenaria_ciliaris_var_alba Hilda_Beatriz_González Misión_de_Nuestra_Señora_del_Pilar_de_la_Paz_de_Airapi Analisis_de_punto_de_equilibrio Hermanos_maristas Monumento_Natural_del_Lago_de_la_Baña Anunciacion_del_Senor

html map