Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.pod-skala.stargard.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.annuit.pod-spoleczny.limanowa.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.candida.pod-spoleczny.limanowa.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Fiebre_de_baile_especial Elizabeth_Junek Francis_Balfour Edmund Francisco_Javier_García_Gaztelu Ejército_de_tierra_de_Finlandia Excelsis_Dei_(The_X_Files) Estación_de_Getafe_Centro_Getafe_Central Fountain_Inn_(Carolina_del_Sur) Eugenio_Testa Ezquioga-Ichaso FCPGA6 Elecciones_legislativas_de_1991_en_Argentina Estacion_Ingeniero_Brian Executive_One El_Maestro_vampiro Fra'_Angelico Edward_Coxen Eleutherodactylus_limbatus En_la_ciudad_de_sylvia Escudo_de_Holanda Francisco_Lopez_de_Zuñiga Feijó Elecciones_presidenciales_de_Colombia_de_1866 El_gran_chaparral Expansion_de_la_Antigua_Confederación_Suiza Fabian_Gutiérrez_Lasso_de_la_Vega_Cabrera_y_Madariaga Falconcity_of_Wonders Final_del_Torneo_Nacional_de_Futsal_2010 Edwin_Austin_Abbey Fotografia_de_seducción Facultad_de_Contaduría_y_Administracion_(Universidad_Nacional_Autonoma_de_Mexico) Emergencia_(Star_Trek:_La_nueva_generación) Flora_Sepúlveda Facultad_de_Psicologia_(Universidad_de_la_República) Elfar_Freyr_Helgason Fosfonato Ersigen Fabrica_de_bebidas_Casa_Garay Fisura Francisco_Javier_Gutierrez Esclerologia Estatuto_para_la_Reorganización_Nacional El_ultimo_emperador Festival_de_la_Cancion_de_Eurovisión_1993 Eloisa_Gómez-Lucena Ema,_costurera Feirana Emile_Zola Escultura_de_la_antigua_grecia Efecto_Termoacustico_de_interaccion_fluído_pared Euphorbia_pallasiana Escudo_de_Badiraguato Fernando_Avalos_(futbolista) Fernando_Campero

html map