Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Bolognese

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.artium.ten-chmura.pomorskie.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.cibum.ten-chmura.pomorskie.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.currente.ten-chmura.pomorskie.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

El_sol_y_la_rabia_Biografia_de_Reincidentes Franklin_Park_(Nueva_Jersey) Embriologia_humana EveryDNS Escudo_de_Tunja Ejulve_(Teruel) Estación_Monte_Chingolo Elites Facultad_de_Ciencias_Jurídicas_y_Sociales_de_la_Universidad_de_Chile FC_Ciego_de_Avila Ekaterina_Svanidze Espana_en_el_corazon:_himno_a_las_glorias_del_pueblo_en_la_guerra Expedición_Atlantis Fiebre_hemorrágica_de_Crimea_Congo Ficus_retusa_var._nitida Estación_de_La_Faloise Florin_holandés Estación_Tequendama Franciscanos_recoletos Edward_Burns Esguevillas Eduard_Hanslick Estación_de_Hospital_de_Móstoles Epopterus_picticollis Flaunden Erysimum_murale Fougere_(Maine_y_Loira) Espanol_de_España El_cuarto_ángel Euphorbia_characias_f_maritima Eva_Rausing Empresa_nacional_de_autopistas Euphorbia_celastroides_var_laehiensis Final_de_la_Copa_de_Oro_de_la_Concacaf_2013 Florae_Javae_et_insularum_adjacentium_nova_series Eduard_Dietl Fomento_Económico_Mexicano,_SAB_de_CV Escorrentia_(modelos) Elodes_bertiae Euphorbia_eylesii El_Globo_(Espana) Encapuchado Ejercito_Popular_de_la_República Fallo_ovárico_prematuro El_cardenal_infante_don_fernando_de_austria_cazador Flavio_Valerio_Aurelio_Constantino Emilio_Carrere_Moreno Frank_Pettingell Escila_de_primavera Electronic_communication_network Educacion_multicultural Fermentacion_(biotecnología) Eleuterio_Tadeo_Amorena Estación_del_Cabanyal El_hombre_de_mimbre

html map