Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Bolognese

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.gustum.ten-godzina.podlasie.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.internecionem.ten-godzina.podlasie.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.melior.ten-godzina.podlasie.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Serrania_de_Ybycui Sinfonía_n_º_101_(Haydn) Spatuloricaria_nudiventris St._Pete_Times_Forum Shooter_en_primera_persona Temporada_2008/09_de_GP2_Asia_Series Salvatierra_de_Santiago_(Caceres) Tom_Beck Tiflis Taller_de_Análisis_Sindical_y_Social Sukisyo Seringapatam St._Vincent Sassolita Tacuarembo_FC Susana_Trimarco Silene_armeria Silvares_(Tondela) San_Hugo_en_el_refectorio_de_los_Cartujos Skull_Island Sheperd's_Pie Sinfonia_n._11_(Shostakovich) Selección_nacional_de_futbol_de_Mauricio Thelymitra_elizabethiae Toni_Soler Thanh_niên_Hanh_Khuc Sigtrygg_Ivarsson Tabla_de_rangos_del_Imperio_ruso Suma_de_logica Salto_(San_Sebastián) Saúl_Levi_Morteira Topología_combinatoria Soul_Calibur_II Telephanus_minutus Sociedad_Musical_Orfeón_de_La_Mancha Tierno_Monénembo Sofía_Rhei Sternorrhyncha Terry_Rance Shaybánidas Secesion_vienesa Signac Tanacetopsis Terminal_Parque_Dom_Pedro_II Suburbio_(película) Shass Simon_Birch Tramezaïgues Teniente_Dan_Taylor Sparre Sir_Nicholas_Stern San_Felipe_de_Jesus_(Sonora) Topográficas Tecnologias_de_la_Informacion_y_la_Comunicacion Tota_Pulchra

html map