Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Piacense

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.mazowieckie.milordzik-kat.info.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.podkarpackie.milordzik-kat.info.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.pomorskie.milordzik-kat.info.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Anissó Antonia_Diaz_Fernández_de_Lamarque Avenida_Atahualpa_(Cajamarca) Automovil_radiocontrolado Avenida_New_Utrecht_Calle_62_(estación) Asclepias_tuberosa Himno_Nacional_(Afganistán) Hierro_(desambiguación) Ano_1155 Hey_Hey,_My_My_(Into_the_Black) Movimiento_mormon Antonio_Diaz_Soto_y_Gama Mordellistena_longipennis Moxibustión Andris_Bērziņš_(Presidente_de_Letonia) Mitchell_Park_Conservatory Montes_Ibleos Guillermo_Tamborrel_Suarez Guillermo_Pérez_Roldan Antonio_Tellez_Sola Astragalus_nitidiflorus Ministerio_de_Asuntos_Exteriores_y_de_Cooperación_(España,_2004-2011) Antifímico Arte_rupestre_del_extremo_sur_de_la_península_Ibérica Hurusoma_(banda) Guerra_Civil_Indonesia Moksha_(banda) Apophylia_vicina Hernando_de_Colón Haplophloga Aphthonoides_besucheti Artillería_costera Arrabales Hydrastis_canadensis André_Charlot Andres_Garcia_Camba Grupo_de_Poincaré Arturo_Abella_Rodríguez Artanthe Anos_1530_a_C Mobile_ad_hoc_network Aroa Mundial_de_Baloncesto_2014 Ayyubí Arholma Andres_Perez_Thomas Asclerum Antonio_Álvarez_de_Toledo_y_Perez_de_Guzmán Ano_680 Ataque_del_Almirante_Nelson_sobre_Santa_Cruz_de_Tenerife Guitarra_mozarabe Hermenegildo_Sábat_Garibaldi Apolo_y_Jacinto Apogon_opercularis Mint_Royale

html map