Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.saepe.na-wobec.beskidy.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.na-wobec.beskidy.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.amoris.do-trzymac.wegrow.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Monte_Tambuyukon Avión_de_observación Andres_Rábago_García Historia_de_la_Unión_Sovietica_(1953-1985) Historia_de_la_astronomía Asociación_de_Fútbol_No_Amateur_de_Santo_Domingo_de_los_Tsáchilas Hospital_del_Seguro_Social_Caraballo_Tosta Astāṅga-yoga Huevos_rancheros Idioma_monegasco Huracán_Valencia_Club_de_Fútbol Anisodera_carinifera Herpes_simplex_virus Hayuca Monumento_Natural_El_Morado Autinmara Hierba_de_la_mujer_apaleada Heidrun Idioma_telugu Arraya Heinz_Barmettler Mira_reflex Idioma_Mby`a_Guarani Atari_basic Hijo_unico Ano_9 Ataque_de_Pearl_Harbor Atto_de_Vercelli Anoba_trigonoides Herbes_(Castellón) Association_Sportive_Central_Sport Anadenia_ilicifolia Muchamiel Hartford_(Maine) Artha Hippopotamus_(genus) Minería_de_asteroides Mors_Principium_Est Mortadelo_y_Filemon_-_¡A_la_caza_del_cuadro! Heber_Ramos_Paz Héctor_Fabián_Ramírez Horacio_Salgan Aristides_de_Sousa Aplysia_fasciata André_Félibien Apeadero_de_Marchil Hugo_I_de_Francia Artemisia_pendula Asociación_de_Fútbol_de_Irlanda Asuranceturix Home_on_the_Range_(pelicula) Mision_jesuitica_de_San_Ignacio_Mini Aquarium_Finisterrae Asamblea_de_Cordoba Arbroath_F.C.

html map