Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.do-numer.pomorskie.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.aegrescit.na-wiezienie.lebork.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.artis.na-wiezienie.lebork.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Campeonato_Europeo_de_Baloncesto Carlos_Rodriguez Centro_Cultural_de_la_Expo_2010 Barberey_saint_sulpice Balon_de_Oro_1969 Broadalbin_(Nueva_York) Calvelo_Rios,_Manuel Cantón_General_Marcelino_Maridueña Batalla_de_Tulcan Baiano Bousies Campeonato_de_Fútbol_Playa_de_Conmebol Campeonato_Sudamericano_Sub-20_de_1991 Bloque_de_la_tabla_periodica Banco_de_portugal Champigny Carmen_Verlichak Catálogo_Michel CasaPiedra Cantón_de_Saint-Esteve Catedral_de_elna Centaurea_uliginosa Belmont_Sainte-Foi Cabo_Nao Bienal_Internacional_de_Cine_Científico Bolivar_(municipio_Antioquia) Chalepus_cincticollis Catherine_Tate Batalla_de_höchstädt_(1703) Boyce_Avenue Banca_social Carsac-Aillac Batallas_de_Nola Año_2009 Ceirano-Ansaldi Bergen_(Vernon) Brown_Eyed_Girl C-295M Cerinthe_major_subsp._elegans Campeonato_Internacional_Junior_del_CMLL-REINA Caja_de_Ahorros_de_la_Inmaculada_de_Aragon Bois-des-Filion Besame_Sin_Miedo Bazzini Capilla_de_San_Salvador Bobby's_World Batman:_The_Killing_Joke Bádames_(Cantabria) Bengt_hasselrot Azuara Beato_Jacobo_de_Voragine Barracão_(Paraná) Center_(Washington) Bring_Me_the_Horizon Campushalle

html map